پوستر همایش
تماس با دبیرخانه

38209826 – ۰۳۵

(شنبه تا چهارشنبه 8-14)

38212781 – ۰۳۵

isme2016@confs.yazd.ac.ir
یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه، دانشگاه یزد، پردیس فنی و مهندسی، دانشکده مهندسی مکانیک،
صندوق پستی:
۷۴۱ – ۸۹۱۹۵

در باره یزد

یزد یكی از سرزمین های باستانی اقوام ایرانی و دارای میراث درخشانی از فرهنگ و تمدن كهن و ادوار مختلف تاریخی است. برخی از مورخین، بنای اولیه شهر یزد را به زمان اسكندر مقدونی و عده ای دیگر از تاریخ نویسان به یزدگرد اول ساسانی (421–339 م) که در این محل شهری بنام "یزدان گرد" بنا نهاد نسبت می دهند. نام یزد از همین عنوان گرفته شده و به معنی مقدس، فرخنده و درخورآفرین می باشد. اين شهر اماكن ديدني و جاذبه‌هاي جهانگردي متعددي دارد كه از مهم ‌ترين آن‌ها مي‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مسجد جامع كبير يزد: مسجد جامع كبير يزد يكي از شاهكارهاي بديع معماري مساجد ايران به شمار مي آيد كه تزئينات زيبا و منحصر به فرد آن جلوه اي ستودني به آن داده است.

مسجد و تكيه امير چخماق: میدان امیر چخماق، اثری از قرن نهم هجری و یادگاری از دوران حکومت امیرچخماق شامی و یکی از معرف های شهر یزد است.

آتشكده ورهرام (بهرام): قدمت آتش این آتشکده در حدود 1515 سال است.

مجموعه تاريخي باغ دولت‌آباد

آب‌انبار شش بادگيري

خانه رسولیان

جاذبه های کویر: در ميان‌ منابع‌ متنوع‌ جهانگردي‌ در یزد‌، كوير از جاذبه‌اي‌ خاص‌ برخوردار است‌. گشت‌ و گذار در ميان‌ فضاهاي‌ وسيعي‌ كه‌ نگاه‌ را تا دور دست‌ مي‌كشاند، غافلگير شدن‌ در چشم‌انداز شن‌هاي‌ روان‌، ابنيه‌ تاريخي‌، كاروان‌سراها و رباط‌هاي‌ قديمي‌ براي‌ هر جهانگردي‌ جذاب‌ و ديدني‌ است‌.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جاذبه های گردشگری استان یزد می توانید به وبگاه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد (yazdcity.ir) مراجعه نمایید.

علاقمندان مي توانند تور مجازي يزد را مشاهده كنند.

جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.
سامانه مدیریت همایش های دانشگاه یزد