French-Iranian Workshop on the Mercury Transit of 2016


سایر اطلاعات

تماس با ما

021-66401770

035-38200132

035-38200132

info@asi.ir

mtransit2016@confs.yazd.ac.ir

 Telegram: @MTransit2016

یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه، دانشگاه یزد، دانشکده فیزیک، ،

صندوق پستی:
۷۴۱ – ۸۹۱۹۵

درباره یزد

یزد یكی از سرزمین‌های باستانی اقوام ایرانی و دارای میراث درخشانی از فرهنگ و تمدن كهن و ادوار مختلف تاریخی است. برخی از مورخین، بنای ابتدایی شهر یزد را به زمان اسكندر مقدونی وعده‌ای دیگر از تاریخ‌نویسان به یزدگرد اول ساسانی (421–339 م) که در این محل شهری به‌نام «یزدان گرد» بنا نهاد، نسبت می‌دهند. نام یزد از همین عنوان گرفته شده وبه معنی مقدس، فرخنده و درخورآفرین است. اين شهر مکان‌های ديدني و جاذبه‌هاي جهانگردي متعددي دارد كه از مهم ‌ترين آن‌ها مي‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مسجد جامع كبير يزد: مسجد جامع كبير يزد يكي از شاهكارهاي بديع معماري مساجد ايران به‌شمار مي‌آيد كه تزئينات زيبا و منحصر به فرد آن جلوه‌اي ستودني به آن داده است.

مسجد و تكيه امير چخماق: میدان امیر چخماق، اثری از قرن نهم هجری و یادگاری از دوران حکومت امیرچخماق شامی و یکی از معرف‌های شهر یزد برمی‌گردد

آتشكده ورهرام (بهرام): قدمت آتش این آتشکده به حدود 1515 سال است.

مجموعه تاريخي باغ دولت‌آباد

آب‌انبار شش بادگيري

خانه رسولیان

جاذبه‌های کویر: در ميان‌ منابع‌ متنوع‌ جهانگردي‌ در یزد‌، كوير از جاذبه‌اي‌ خاص‌ برخوردار است‌. گشت‌‌وگذار در ميان‌ فضاهاي‌ وسيعي‌ كه‌ نگاه‌ را تا دور دست‌ مي‌كشاند، غافلگير شدن‌ در چشم‌انداز شن‌هاي‌ روان‌، ابنيه‌ تاريخي‌، كاروان‌سراها و رباط‌هاي‌ قديمي‌ براي‌ هر جهانگردي‌ جذاب‌ و ديدني‌ است‌.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جاذبه‌های گردشگری استان یزد می‌توانید به وب‌گاه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد (yazdcity.ir) مراجعه نمایید.

علاقه‌مندان مي توانند تور مجازي يزد را مشاهده كنند.

ورود و ثبت نام
جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


پوستر همایش

سامانه مدیریت همایش های دانشگاه یزد