درباره همایش

کارگاه بین‌المللی «آب و شهر؛ سیستم‌های آبی و ساختارهای شهری» بخشی از پروژه بزرگ «آب و شهر: اشتراک دانش میان ایران، آسیا و اروپا» ‌است، که برنامه پژوهشی مشترک میان دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و متخصصان معماری، شهر و مهندسی از کشورهای مختلف است. کارگاه به صورت مشترک توسط طرف ایرانی ( دانشگاه یزد و پژوهشکده معماری بومی) و طرف فرانسوی (دانشکده معماری بل ویل- پاریس، لابراتوار تحقیقاتی Ipraus و لابراتوار تحقیقاتی Lab’urba ) برنامه ریزی و برگزار می‌شود.

این کارگاه به دنبال ایجاد زمینه‌ای برای اشتراک تجربه‌ها، دانش و دستاوردها در حوزه شهر و آب در ایران، آسیا و اروپا است. با توجه به تهدیدهای مشترک در حوزه آب در نقاط مختلف دنیا، کارگاه تلاش دارد تا با تاکید بر نقش فعالیت‌های بومی در برخورد با مشکلات این حوزه را مورد توجه قراردهد. از این رو با سوال از نقش نوآوری با تکیه بر دستاوردهای تاریخی، علوم مختلف و تکنولوژی، به دنبال دستیابی به پاسخ‌های بومی برای مشکلات مشترک جهانی در سراسر کره زمین است. اهداف برگزاری این کارگاه به قرار زیر است :

-   شناخت و اشتراک تجربیات و راه‌حل‌های تاریخی در پیوند شهر و آب در ایران و سایر نقاط جهان.

-   شناخت مسائل روز، راه‌حل‌ها و یافته‌های روز در برخورد با آب و شبکه‌های آبی در شهرها.

-   الهام از تجربیات تاریخی در پیوند شهر و آب در پاسخ به مسائل روز.

-   بررسی فرآیند تکاملی‌‌ساز و کار آب و شهر.

-   بهره‌گیری از نظرات و تجربیات صاحبنظران و خبرگان ملی و بین‌المللی در خصوص مسائل و مشکلات آب در شهر در ایران و به صورت ویژه در استان یزد.

 

کارگاه در دو بخش صبح (ارائه تجربیات و بحث و گفتگو) و بعد از ظهر (بازدیدهای تخصصی و آموزش در محل) برنامه‌ریزی شده است. در حدود ۳۰ پژوهشگر و متخصص در حوزه‌های مختلف معماری، شهر، جغرافیا و مهندسی در این رویداد علمی و حرفه‌ای همکاری دارند و تجربه‌ها و یافته‌های خود را در ذیل ۵ محور پیش بینی شده در کارگاه به بحث و تبادل نظر می‌گذارند.

 

 

 

جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


سامانه مدیریت همایش های دانشگاه یزد